C# Programlama Dili'nin Geleceği

C# Baş Mühendisi Anders Hejlsberg'in Channel9 daki dilin gidişatı ve geleceği hakkındaki videosunu mutlaka izlemenizi öneririm.

Aynı zamanda programlama dillerinin zaman içindeki gelişimini etkileyen faktörler ve bunların C# ın gelişimine etkisine de değiniyor.

 Kendisi C# ın geliştirilmesinde önemli bir rol almakla beraber Microsoft .NET framework'ün geliştirme sürecinde de bulundu.
 
Hejlsberg,  C# ve  .NET framework platformundaki çalışmalarından önce,  Visual J++ geliştirilmesinde ve Windows Foundation Classes için de mühendis olarak çalıştı.

 
Microsoft'a 1996 yılında katılmadan önce, Hejlsberg Borland International Inc. 'nin ilk çalışanlarındandı. Kendisi Turbo Pascal'ın orjinal yaratıcısıdir.
 
Hejlsberg aynı zamanda  Addison Wesley tarafından basılan "The C# Programming Language", kitabının yazarlarındandı. 2001 yılında, en prestijli ödüllerden biri olan Dr. Dobbs Excellence in Programming Award ödülünü aldı. Kendisi Danimarka Teknik Universitesi'nde mühendislik eğitimi alan çok zeki bir şahsiyettir.

Kendisinin C# 1.0 dan başlayan ve C# 4.0 e kadar uzanan önemli serüveni örneklerle birlikte şov tadında anlatışına ve aynı anda kod yazmasına bile hayran olacağınıza eminim. İzlemek için tıklayın

Hiç programlama dili bilmeseniz bile bir programcının nasıl bir kişi olabileceğini ve aslında o kadar da sanıldığı gibi asosyal ve itici olmadığını , aksine zeki olmanın ve hızlı karar vermenin getirdiği güven ve pratiklikle çok da eğlenceli olabileceğine tanık olacaksınız.